Kemerköprü Mahallesi Birgül Birsöz Sokak Çevre Apartmanı No:14/2

  • Çalışma Saatleri

    Pazartesi - Cumartesi / 08:00-18:00

  • Konum

    Kemerköprü Mahallesi Birgül Birsöz Sokak Çevre Apartmanı No:14/2

  • Telefon Numarası

    0378 999 18 61

Dijital Cami Ses Sistemleri

dijital-cami-ses-sistemleri

Dijital Cami Ses Sistemleri

Cami ses sistemleri amfi, hoparlör, harici hoparlör, mikrofon, kablosuz mikrofon gibi cami ses sistemi ekipmanlarından oluşur. Cami içi vaaz sistemleri amfi mikser cihazlarında eski sistemlerde echo - delay ( ses yankısı ) bulunurdu. Yeni nesil amfi sistemlerinde reverb ( sonsuzlık ) etkisi 24 beat olarak sese işlenmekde ve keyif alarak vaaz veribebilmektedir. Tabiki teknoloji sadece cami amfilerinde değil hoparlör gurubunda da yeniliklere neden olmuştur. Cami boyutunun büyüklüğüne göre power amfilikatörler ve ses işlemcileri dahi kullanılabilir. Cami ezan vaaz sistemleri kullanırken kaliteli ve pürüzsüz ses elde edebilmek için öncelikle akustik ses dağılımının bu konuda uzman kişilerce yapılıp kurulumu buna göre hazırlanmalıdır. Günümüz camilerininde teknolojik olarak mimari yapılarındaki değişiklikler nasılsa, cami ses sistemleri de zaman içerisinde yenilenmesi gerekmektedir.

Cami ses sistemleri fiyatları kadar kalitesi ile sorgulanması gerekir. Her ne kadar teknolojik sistemler olsada hoparlör yerleşimleri, caminin kubbe büyüklükleri, duvarlardaki çini fayans döşemeleri bile sistemde çınlamalara sebeb olabilir. Akustik ölçüm ve düzenleme şarttır.
Ses sistemi olan mezarlıklarda, Normal ve Dini günlerde programa göre Kur’ anı Kerim okuyan özel yapım cihazlar da üretilmektedir. Bu özel üretim cihazların ses sistemi olmayan mezarlıklar için üretilen güneş enerji panelli modelleri de yapılmaktadır.